Tentoonstelling 50 jaar cultuur in een Rijksmonument

Datum en tijd
30-08-2026 tot 13-09-2026 (14:00 - 17:00 uur)
Locatie
Klokkezolder
Prijs
Gratis

Ruim 50 jaar geleden wilden B&W van de gemeente Rhoon  het sterk verwaarloosde kasteel van Rhoon laten slopen. Het leek hen een ideale locatie voor woningbouw.

Verontruste bewoners, o.l.v. Mr. L.J. Pieters, hebben er voor gezorgd dat het kasteel niet alleen gerestaureerd werd maar dat het ook een centrale positie kreeg  in het culturele leven van de gemeente.

Tijdens deze tentoonstelling wordt de geschiedenis verteld van het Kasteel, met daarbij aandacht voor de bewoners van de afgelopen eeuwen.
Uitgebreid zal stilgestaan worden bij de restauratie van het gebouw in de jaren 70 van de vorige eeuw.

De Stichting Kasteel van Rhoon bestaat inmiddels ruim 50 jaar en getoond wordt hoe de Stichting de  doelstelling in deze periode heeft ingevuld.

De opening van de tentoonstelling is zondag 30 augustus om 14:00 uur, waarna de weekenden erop (5-6 september en 12-13 september) de expositie van 14:00 – 17:00 uur te bezichtigen is. Zondag 13 september is er tevens Open Monumentendag waar het Kasteel al jaren aan meedoet en dan is de tentoonstelling de hele dag geopend om te bekijken.











Uiteraard op de Klokkezolder maar deze ligt op de tweede verdieping en er is geen lift aanwezig. De toegang bij deze tentoonstelling is ook nu weer gratis en via de "groene” metrohalte Rhoon (lijn D Rotterdam-Centraal naar De Akkers-Spijkenisse v.v.) is het Kasteel binnen 5 min. aan te lopen.